Zmieniony nadzór w DSI i Dialogu

Ewa Szczecińska
opublikowano: 13-03-2006, 00:00

Trwa kadrowa karuzela w KGHM. Po zmianach w oddziałach przyszedł czas na porządki w spółkach zależnych.

Kadrowa miotła coraz szybciej pracuje w KGHM. W piątek zarząd potentata dokonał zmian w radzie nadzorczej KGHM Metale DSI. Przewodniczącego Andrzeja Kowalczyka zastąpił Andrzej Mierzwa. Zmiany w DSI są o tyle ważne, że ma ona udziały w dziesięciu innych spółkach zależnych, m.in. w DFM Zanam-Legmet, Hefrze i Interferiach. Biorąc pod uwagę to, że KGHM kontroluje je poprzez DSI, można spodziewać się wkrótce zmian nie tylko zarządu DSI ze Stanisławem Krajewskim na czele, ale też władz firm zależnych.

Ale to nie koniec. W radzie nadzorczej Telefonii Dialog, w 100 proc. zależnej od miedziowego giganta, odwołanego z funkcji przewodniczącego Marka Szczerbiaka (byłego prezesa KGHM) zastąpił Maksymilian Bylicki, obecnie jeden z wiceprezesów KGHM, wcześniej typowany na szefa Polkomtela. Właściciel Dialogu odwołał także wszystkich członków rady. Nowa rada nadzorcza planuje pierwsze posiedzenie jeszcze w tym tygodniu.

— Przyjrzymy się Dialogowi, a zwłaszcza jego finansom — mówi Maksymilian Bylicki.

Zapytany, czy można spodziewać się zmiany zarządu telekomunikacyjnej spółki, oświadczył, że jako przewodniczący rady nadzorczej będzie „wykonawcą decyzji, która podejmie zarząd Polskiej Miedzi”. Stąd wniosek, że Józef Dudziak, szef Dialogu, może martwić się o utratę stanowiska. Osoby kojarzone z lewicą są nisko notowane wśród członków nowego zarządu KGHM, wywodzącego się ze środowiska PiS i AWS.

— Jeśli obserwuje się powtarzające się co kilka lat zmiany zarządów, wymiana kadry już przestaje dziwić. Muszę przyznać, że tym razem patrzę na to z optymizmem, choć bez emocji. Zawsze z nadzieją, że stanowiska obejmą ludzie kompetentni — podkreśla Józef Czyczerski z miedziowej Solidarności.

— Mnie martwi to, że stanowiska obsadzane są osobami, które w poprzednich latach zajmowały je i nie poradziły sobie z problemami firmy — komentuje z kolei Leszek Hajdacki, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego i członek rady nadzorczej KGHM z ramienia załogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu