Zmieńmy system tworzenia prawa

Andrzej Malinowski
opublikowano: 28-10-2009, 00:00

Rząd nie ma wyjścia i musi słuchać ekspertów organizacji przedsiębiorców, inaczej polskie prawo gospodarcze ciągle będzie przypominać stąpanie po polu minowym. Politycy nie mogą zapominać, że to w olbrzymiej mierze przedsiębiorcy wypracowują fundusze, z których utrzymywane jest państwo oraz oni sami. A co robią politycy? Mają czelność atakować i obrzydzać reszcie społeczeństwa ludzi rozwijających biznesy i tworzących miejsca pracy.

Najgorsze jest jednak to, że mamy kolejny rząd, który nie liczy się z opiniami pracodawców i forsuje nierzadko księżycowe propozycje gospodarcze. Buble i kurioza prawne zawsze będą się pojawiać, jeśli prawo będą pisać urzędnicy. Konieczna jest zmiana systemu stanowienia prawa. Wzorcem jest pierwsza ustawa o działalności gospodarczej, tzw. ustawa Wilczka, którą pracodawcy pisali wspólnie z rządem. W ten sposób powinny być tworzone wszystkie ważne dla gospodarki akty prawne.

Andrzej Malinowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Malinowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu