Zmienna sesja w USA

DI
opublikowano: 19-06-2009, 19:48

Po dodatnim rozpoczęciu handlu indeksy amerykańskie zanurkowały w czerwieni. Na niewiele ponad 2 godziny przed końcem sesji wydaje się jednak, że zdołają wyjść nad kreskę.

Ponad 1 proc. zyskuje Nasdaq, rośnie indeks 500 największych spółek amerykańskich S&P. Lekko traci Dow Jones. Zakończenie sesji pod znakiem zapytania stawia fakt, że piątek jest dniem wygasania kontraktów terminowych oraz opcji na indeksy i akcje spółek amerykańskich.
Na rynku nie pojawiły się żadne nowe dane makro, ale amerykański urząd pracy podał wyliczenia, z których wynika, że już w 15 stanach USA bezrobocie przekracza 10 proc.

Mocno tanieją papiery Research in Motion, który podał kiepskie prognozy wyników finansowych. Kurs spółki zniżkuje już o 4,18 proc. z powodu obniżenia prognozy zysku za I kw. podatkowy o 33 proc. Blisko 1,45 proc. zyskuje rywal RM, Apple, a także inne spółki z branży, m.in. HP, Google i Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane