Zmienność w notowaniach eurodolara

Jarosław Fronczak, Departament Analiz DM TMS Brokers
opublikowano: 24-09-2009, 17:53

Na krajowym rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji złoty przez większość czasu lekko umacniał się, by jednak pod koniec sesji powrócić do okolic poziomów wyznaczonych na wczorajszym zamknięciu.

Kurs EUR/PLN zniżkował do poziomu około 4,1530, jednak po godzinie 16.00 powrócił do 4,1870. Podobnie zachowywały się notowania USD/PLN, które spadły na pewien czas do 2,8080, by jednak później znaleźć się na poziomie 2,8500. Dziś z rodzimego rynku nie napływały żadne istotne dane makroekonomiczne, więc złoty reagował na sygnały z globalnych rynków. Nastroje światowych inwestorów nie były jednak zbyt optymistyczne, co przejawiało się chociażby w spadkach na europejskich giełdach, a tym samym nie dostarczało impulsów do aprecjacji polskiej waluty.Dzisiejszy dzień przyniósł pewną zmienność na międzynarodowym rynku walutowym. Po wczorajszym komunikacie FOMC, kurs eurodolara odnotował spadki - co jednak było bardziej efektem realizacji zysków przez inwestorów, niż konsekwencją komunikatu. Dziś zaś opublikowano o 10.00 wynik niemieckiego indeksu Ifo - wypadł nieco gorzej od oczekiwań (91,3, wobec prognozowanych 91,9), co jednak nie wywarło trwałego wpływu na notowania eurodolara, który do godziny 14.00 stopniowo zwyżkował. Inaczej było natomiast w przypadku danych napływających z USA. O 14.30 opublikowano liczbę tamtejszych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (były lepsze od oczekiwań), a o 16.00 ilość sprzedanych domów na rynku wtórnym (była gorsza od prognoz). Zwłaszcza ta druga informacja wpłynęła na pare walutową EUR/USD, której notowania po tej publikacji spadły i pod koniec dnia kształtowały się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia (1,4690).

Dla światowych inwestorów istotny może być rozpoczynający się dziś dwudniowy szczyt grupy państw G-20.

Sporządził: Jarosław Fronczak, Departament Analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Fronczak, Departament Analiz DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zmienność w notowaniach eurodolara