Znaczek z własnym zdjęciem - nowa usługa Poczty Polskiej - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
19-10-2005, 08:07

W Polsce można już wydrukować znaczki pocztowe z dowolnie wybranym przez siebie zdjęciem lub napisem, takie jakie od lat są hitem za granicą - powiadamia "Życie Warszawy".

W Polsce można już wydrukować znaczki pocztowe z dowolnie wybranym przez siebie zdjęciem lub napisem, takie jakie od lat są hitem za granicą - powiadamia "Życie Warszawy".

Dostępny od kilku dni tzw. znaczek personalizowany to normalny znaczek pocztowy z drugim polem (zwanym przywieszką) przeznaczonym do wydrukowania napisów, rysunków i zdjęć zgodnych z życzeniami klientów.

- Wystartował pilotażowy projekt umożliwiający zamawianie przez klientów indywidualnych znaczków o nominale 1,30 zł, natomiast w przyszłym roku usługa ta będzie dostępna również dla instytucji i firm. Także w przyszłym roku planujemy udostępnienie tej usługi on-line - zapowiada Marcin Anaszewicz, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Wykonawcą znaczków jest Pocztowe Centrum Filatelistyki w Warszawie. Minimalne zamówienie to arkusz składający się z dwudziestu standardowych znaczków pocztowych połączonych z nadrukiem na pustym polu. Koszt jednego arkusza wynosi 93,10 zł. Usługę można zamówić w 10 urzędach pocztowych na terenie kraju, których lista jest dostępna na stronie internetowej Poczty Polskiej. Od stycznia personalizowane znaczki mają być dostępne we wszystkich większych pocztach w Polsce.

- Wysyłanie listów przeżywa kryzys z powodu mnogości i wygody innych form korespondowania. Personalizowane znaczki mogą choć w pewnym stopniu odwrócić ten trend. Poza tym to bardzo dobry pomysł na przyciągnięcie ludzi do filatelistyki. Byliśmy jedną z nielicznych europejskich poczt, które nie miały takiej usługi - mówi Adam Korc, prezes Polskiego Związku Filatelistów.

Większość pocztowców z krajów, w których od lat można zamówić własne znaczki, twierdzi, że mimo ceny znacznie wyższej od tych tradycyjnych cieszą się one ogromną popularnością.

Anaszewicz przyznaje, że Poczta Polska śledzi światowe trendy. - W niektórych krajach znaczek ma w pełni dowolny element graficzny, a jedynym stałym elementem są formalne informacje, takie jak nominał czy nazwa poczty. Będziemy do tego dążyć, a na razie robimy pierwszy krok, czyli oferujemy znaczki z przywieszką - zapowiada za łamach Życia Warszawy".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Znaczek z własnym zdjęciem - nowa usługa Poczty Polskiej - prasa