Znajomy Trumpa zainwestuje 2,2 mld EUR pod Madrytem

Cordish Companies przedstawił plan budowy pod Madrytem kompleksu rozrywkowego za 2,2 mld EUR. Inwestycja może stworzyć nawet ponad 50 tys. miejsc pracy.

Kompleks Live! Resorts Madrid w Torres de la Alameda, w pobliżu portu lotniczego w Madrycie, ma powstać na obszarze 134 hektarów. Mają w nim znaleźć się kasyna, kina i hotele luksusowe dysponujące łącznie 2,7 tys. pokojów. Planowane jest także olbrzymie centrum handlowe oraz centrum konferencyjne.

Zobacz więcej

David Cordish youtube.com

Inwestor obiecuje stworzenie 56433 miejsc pracy. Zapowiada, że dzięki jego kompleksowi do regionu napłynie 4-6 mld EUR w okresie pierwszych pięciu lat. Ma być pierwszym tego rodzaju w Europie.

Cordish Companies zapewnia, że jego intencją nie jest stworzenie kompleksu w stylu Las Vegas. 

- Będzie zawierał niewielki element hazardu – zapewnił przedstawiciel spółki.

Cordish Companies to firma rodzinna z Maryland, która działa w branży nieruchomości i wypoczynku. Szef firmy, David Cordish, jest bliskim znajomym prezydenta-elekta Donalda Trumpa.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Znajomy Trumpa zainwestuje 2,2 mld EUR pod Madrytem