Znalezienie dużego partnera jedyną szansą Alitalii – prezes

(Marek Druś)
29-11-2006, 20:05

Przyłączenie się Alitalii do jednego z dużych zagranicznych przewoźników lotniczych jest jedyną szansą na przetrwanie spółki, powiedział prezes Giancarlo Cimoli deputowanym z komisji transportowej włoskiego parlamentu.

Przyłączenie się Alitalii do jednego z dużych zagranicznych przewoźników lotniczych jest jedyną szansą na przetrwanie spółki, powiedział prezes Giancarlo Cimoli deputowanym z komisji transportowej włoskiego parlamentu.

Potencjalnym partnerami spółki mogą być Air France-KLM, Deutsche Lufthansa, Thai Airways International, Air China i Emirates Airlines. Faworytem jest Air France-KLM, największy obecnie pod względem przychodów przewoźnik lotniczy na świecie. Choć rozmowy o takim powiązaniu są już prowadzone, opinie o jego celowości są we włoskim rządzie podzielone. Minister Przemysłu Pierluigi Bersani stwierdził w ubiegłym tygodniu, że nie uznaje takiego aliansu za optymalne rozwiązanie dla falgowej włoskiej linii lotniczej.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Znalezienie dużego partnera jedyną szansą Alitalii – prezes