Znamy finalistów plebiscytu na przedsiębiorcę XX-lecia

Redakcja
09-11-2009, 10:49

Skończyły się eliminacje w konkursie „PB” na biznesowy sukces ostatnich 20 lat. Z dwudziestu propozycji wybraliście finałową piątkę.

Internauci oddali kilkanaście tysięcy głosów, a walka o pięć czołowych pozycji trwała do niedzielnego wieczoru. Ostatecznie najwięcej głosów padło na (kolejność przypadkowa): Leszka Czarneckiego, Sylwestra Cacka, Michała Sołowowa, Jerzego Wiśniewskiego i twórców grupy Atlas. Teraz czas na finałową rozgrywkę. Wasze głosy zbieramy do końca tygodnia (głosuj na sukces.pb.pl).

Miejsca od 6. do 10. zajęli kolejno: Teresa Mokrysz, Maciej Adamkiewicz, Krzysztof Pawłowski, Jędrzej Wittchen i Roman Kluska.

Jak wybieraliśmy kandydatów? Po burzliwej dyskusji w redakcji wybraliśmy 20 postaci. Ich wspólnym mianownikiem jest biznesowy sukces. Pominęliśmy ekonomistów, urzędników i polityków, choć są wśród nich osoby kojarzone z gospodarczą rewolucją ostatnich dwóch dekad. Na liście są wyłącznie przedsiębiorcy, choć większość z nich łączy funkcję właścicielską z menedżerską. Obecność niektórych nazwisk może zaskakiwać, ale przecież w biznesie nie chodzi o rozgłos, lecz o skuteczność. Brak innych „vipów” też ma swoje podstawy. Patrzyliśmy na to, z czym kandydat ruszał na rynek, jaką pracę musiał wykonać i jakich cech charakteru użyć, by dojść tam, gdzie jest obecnie. Wielu przedsiębiorców, silnych na początku przemian ustrojowych, nie wytrzymało kondycyjnie i straciło na znaczeniu. Ich na liście nie ma. Ustąpili tej garstce, która utrzymała formę i rozwija firmy także w okresie gorszej koniunktury.

Zwycięzcę ogłosimy podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 20-lecia Konfederacji Pracodawców Polskich, które odbędą się 25 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Głosuj na swojego kandydata!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Znamy finalistów plebiscytu na przedsiębiorcę XX-lecia