Znane twarze w radzie PZU

GN
opublikowano: 08-06-2010, 18:41

Były minister sprawiedliwości, aktualny wiceprezes PKO BP i były członek RPP – to nowe osoby w nadzorze giganta.

Na jutrzejszym walnym skarb państwa ma dokonać zmian w składzie rady nadzorczej PZU. Odwołani zostaną: Jurgen Stegmann, który reprezentował Eureko i dwaj reprezentanci skarbu: Tomasz Gruszecki i Marcin Majeranowski. Na ich miejsce skarb delegował Zbigniew Ćwiąkalskiego, byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO i Krzysztofa Dreslera, aktualnego wiceprezesa PKO BP. Resort poprze także zgłoszonego przez fundusze Dariusza Filara, byłego członka Rady Polityki Pieniężnej.

O posadę w radzie była zacięta walka. Na krótkiej liście było 11 kandydatów. Oprócz wspomnianych: Ćwiąkalskiego i Dreslera, również: Donald Chodak, który przez cztery lata zasiadał w zarządzie Telekomunikacji Polskiej i prof. Jan Bossak, który zasiada w radzie banku. Grono bankowców chcących związać się z ubezpieczeniami było szersze – na krótkiej liście znaleźli się Adam Kruss, związany z Polankiem, Władysław Kulczyki, przez wiele lat związany z branżą bankową m.in. w NBP, BGŻ, BOŚ i BGK i Antoni Leonik, były prezes PKO TFI i SEB TFI, ostatnio związany z Credit Suisse. Wśród kandydatów znaleźli się też Piotr Pisarewicz z Uniwersytety Gdańskiego, Tomasz Rosochowicz, Jarosław Król i Piotr Brudnicki.

Nowa rada zdecyduje o poziomie wynagrodzenia dla zarządu PZU i zetknie się również z kwestią ewentualnego poszerzenia trzyosobowego zespołu. Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu państwa w rozmowie z „Pulsem Biznesu” powiedział, że resort nie ma na razie planów poszerzania zarządu PZU.

GN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane