Znany Amerykanin nie rozumie, dlaczego Zachód ignoruje rosyjską szczepionkę

opublikowano: 16-12-2020, 11:34

Amerykański reżyser Oliver Stone ujawnił, że został zaszczepiony rosyjską szczepionką Sputnik V pomimo zaleceń, aby nie stosować jej wobec osób w jego grupie wiekowej, donosi The Moscow Times.

- Zostałem zaszczepiony kilka dni temu. Nie wiem, czy to zadziała, ale słyszałem dobre rzeczy o rosyjskiej szczepionce – powiedział 74-letni Stone w rosyjskiej państwowej telewizji zapewniając, że chce otrzymać także drugą dawkę. – Jestem pełen nadziei. To bardzo dobra szczepionka i nie rozumiem, dlaczego jest ignorowana na Zachodzie – stwierdził.

W Rosji w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się ogólnokrajowe szczepienie przeciwko COVID-19. Najpierw szczepionkę otrzymają osoby w wieku 18-60 lat z grup wysokiego ryzyka, służby zdrowia, edukacji oraz innych zawodów. The Moscow Times pisze o ostrzeżeniach ekspertów, według których szczepionka może być szkodliwa dla pacjentów w wieku 60 lat i starszych, wśród których dochodzi do poważniejszych przypadków zachorowań i gdzie jest większa umieralność.

Rosja potwierdziła oficjalnie 2,7 mln przypadków zakażeń COVID-19 i 47,5 tys. zgonów od początku pandemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Moscow Times

Polecane