Tak będzie wyglądać Mieszkanie+ we Wrocławiu

AR
opublikowano: 05-07-2019, 12:14

PFR Nieruchomości, spółka realizująca rządowy program mieszkaniowy, zawarła umowę na projekt wrocławskiego osiedla.

PFR Nieruchomości podpisała umowę z pracownią B2 Studio, która opracuje dokumentację projektową osiedla przy ul. Kolejowej we Wrocławiu (firma opracuje projekty budowlany i wykonawczy oraz będzie świadczyć nadzór autorski nad inwestycją). Na działce Poczty Polskiej (3 ha) powstanie 500 mieszkań w 7 blokach oraz kilka lokali usługowych. Średni metraż pojedynczego mieszkania będzie wynosić ok. 52 mkw. Budowa ma się rozpocząć w czerwcu 2020 r. Mieszkania są projektowane z myślą o osobach, których nie stać na kredyt i najem na komercyjnym rynku.

Wizualizacje Mieszkania+ we Wrocławiu
Wyświetl galerię [1/2]

Wizualizacje Mieszkania+ we Wrocławiu Fot. BGK Nieruchomości

- Plany inwestycyjne PFR Nieruchomości w 100 proc. wpisują się w politykę mieszkaniową miasta i są zgodne z  wcześniej uchwalonymi i obowiązującymi planami miejscowymi – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W ramach programu Mieszkanie Plus w całym kraju powstało 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. Eksperci podkreślają, że tempo programu jest znacznie wolniejsze niż tempo oddawania mieszkań przez komercyjnych deweloperów i nie pozwoli zrealizować rządowego celu, czyli zwiększenia dostępności mieszkań w Polsce o 3 mln w ciągu najbliższych kilkunastu lat. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy