Znany zarządzający w Wealth Solutions

JAG
opublikowano: 18-07-2012, 00:00

INWESTYCJE ALTERNATYWNE

Maciej Bombol, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zarządzających w Polsce, po długiej nieobecności wraca na rynek. Obejmie stanowisko przewodniczącego komitetu inwestycyjnego w Wealth Solutions. Specjalista od trzech lat prowadzi znaną warszawską restaurację Enoteka Polska i importuje wina z całego świata. Przedtem pracował m.in. w ING TFI i Millennium TFI.

— Współpraca z Wealth Solutions pozwoli mi na połączenie pasji do wina z wiedzą i kompetencjami w dziedzinie zarządzania aktywami.

W firmie będę kierował pracami komitetu inwestycyjnego, którego rolą będzie opiniowanie decyzji zakupowych rekomendowanych przez zaradzającego Pawła Morozowicza — mówi Maciej Bombol.

Jego zdaniem wino to dobry sposób na dywersyfikację portfela. — Ten rynek ma swoją specyfikę, dzięki której przez ostatnie 10 lat zachowywał się dużo lepiej, niż rynek akcji. Ta klasa aktywów powinna stanowić od 5 do 10 proc. portfela inwestycyjnego — uważa Maciej Bombol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Polecane