Żniwa pszenicy na gruntach IMC zgodnie z planem i plonami wyższymi r/r

ISBnews
opublikowano: 24-07-2014, 13:22

Grupa IMC z sukcesem przeprowadza żniwa pszenicy ozimej, które rozpoczęły się na początku lipca. Do 22 lipca zebrano zboże z ponad 55% powierzchni, a wydajność tej uprawy z hektara wynosi 5,09 t/ha - więcej niż rok temu i o 45% więcej niż przeciętnie na Ukrainie, podała spółka.

"IMC rozpoczęła żniwa 4 lipca i po 18 dniach zebrała już ponad połowę areału zasianego pszenicą ozimą. Wydajność tej uprawy jest zgodna z planem, jaki Grupa zakładała przed zbiorami i wynosi 5,09 t/ha. W tym roku IMC przeprowadza żniwa pszenicy na powierzchni 8,5 tys. ha. Dla porównania w ubiegłym roku było to 9,8 tys. hektara, a wydajność sięgnęła 4,9 ton z hektara" - czytamy w komunikacie.

Przy korzystnych warunkach atmosferycznych Grupa przewiduje zakończenie żniw pszenicy ozimej w pierwszym tygodniu sierpnia.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, plony IMC są lepsze od średniej na Ukrainie. Obecnie wydajność pszenicy ozimej w gospodarstwach Grupy przekracza o 45% średnią dla kraju. Według danych ukraińskiego Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności średnia wydajność pszenicy ozimej na Ukrainie według stanu na 22 lipca wyniosła 3,49 t/ha, podano również.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa zarządza bankiem ziemi o powierzchni 136,7 tys. ha. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane