Czytasz dzięki

Zniżkowy początek sesji na Wall Street

opublikowano: 31-03-2020, 15:57

Nerwowe zachowanie kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd nie dawały wyraźnych sygnałów w jakim kierunku będzie podążać rynek kasowy Wall Street. Wiele jednak przemawiało, za raczej spadkowym charakterem sesji.

I przynajmniej pierwsza faza wtorkowej sesji potwierdza pesymistyczny charakter. Indeksy notują przecenę.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Poniedziałkowy optymizm szybko wyparował, a do głosu znowu doszły obawy związane z pandemią i jej wpływem na gospodarkę. Skala przeceny powoli się zwiększa, co może sugerować, że sytuacja na parkietach wcale się nie stabilizuje. 

Po 25 minutach sesji DJ IA spadał o 1,05 proc. S&P500 zniżkował o 1,09 proc. a technologiczny Nasdaq o 0,70 proc. Pojawiają się jednak lekkie symptomy prób odbicia.

Od szczytu, a właściwie dołka wyprzedaży z 23 marca indeks Dow Jones IA obecnie jest kwotowany o 20 proc. wyżej, a S&P500 o 17 proc.

Jednak w marcu wskaźnik największych spółek notuje stratę rzędu 12 proc. i jest na dobrej drodze do realizacji najgorszego miesiąca od października 2008 r.

Mocno wzmacnia się dzisiaj indeks dolarowy, notują największy wzrost od 2016 r. Drożeje w końcu ropa, przecenie poddaje się za to złoto. 3 punktowy spadek notują rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane