Znów jest największy na świecie

KŁ, BBC.CO.UK
opublikowano: 23-01-2012, 00:00

NEWS DNIA

General Motors (GM) odzyskał status największego producenta aut na świecie. Przypomnijmy, że zaledwie dwa lata temu gigant zbankrutował i przejął go amerykański rząd. Sprzedaż GM wzrosła w zeszłym roku o 7,6 proc. (do 9 milionów pojazdów).

Toyota, która w 2008 r. zdetronizowała GM na miejscu lidera, szacuje sprzedaż w 2011 r. na 7,9 mln aut. Azjatycki koncern ucierpiał jednak z powodu naturalnych kataklizmów, które nawiedziły w zeszłym roku Japonię i Tajlandię, zakłócając produkcję w fabrykach.

O tytuł lidera upomina się jednak Volkswagen. Przedstawiciele niemieckiej firmy twierdzą, że GM do liczby sprzedanych aut wliczył sprzedaż swoich chińskich partnerów. Tymczasem Volkswagen nie uwzględnia sprzedaży producenta ciężarówek MAN i Scania, w którym jest większościowym udziałowcem. W ubiegłym roku niemiecki koncern sprzedał 8,1 mln samochodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, BBC.CO.UK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu