Znów kwarantanna na wycieczkowcu przez COVID-19

opublikowano: 09-12-2020, 08:16

Statek wycieczkowy spółki Royal Caribbean Cruises wraca do Singapuru z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pasażerów. Wszyscy na pokładzie jednostki znaleźli się w kwarantannie.

Ok. 2 tys. pasażerów statku Quantum of the Seas miało odbyć czterodniową wycieczkę morską „donikąd”. Plany pokrzyżowało wykrycie koronawirusa o jednego z nich. Kapitan poinformował, że jednostka wraca do Singapuru, a pasażerowie mają pozostać w swoich kabinach na czas ustalenia wszystkich kontaktów zakażonego pasażera. Nie podał, jak długo to będzie trwało. Wiadomo, że wszyscy pasażerowie zostaną poddani testowi na COVID-19 zanim opuszczą statek.

Wartość notowanego na giełdzie w Nowym Jorku Royal Caribbean spadła o 38 proc. w tym roku. W ostatnim czasie jednak rosła w związku z doniesieniam o szczepionkach na COVID-19, które dają nadzieję na powrót normalności. Przez miniony miesiąc wartość spółki wzrosła o 41 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane