Popyt znów przejął kontrolę na Wall Street

opublikowano: 12-07-2018, 22:06

Po jednodniowej korekcie, amerykańskie giełdy powróciły do wzrostowego trendu. Czwartkowa sesja, głównie dzięki spółkom technologicznym i przemysłowym stała znów pod znakiem przewagi strony popytowej i, w efekcie, wzrostu indeksów.

Ogółem zwyżkę notowało dziewięć z 11 głównych sektorów tworzących indeks S&P500. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W czwartek na parkiety dotarła partia najnowszych danych makro. Rozczarował odczyt dotyczący inflacji konsumenckiej. W czerwcu wskaźnik cen CPI wzrósł o zaledwie 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym i o 2,9 proc. licząc rok do roku. 

Z kolei lepszy niż oczekiwano okazał się odczyt z rynku pracy, gdzie liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła do 214 tys. z 232 tys. tydzień wcześniej i prognozie na poziomie 225 tys.

Spośród notowanych spółek warto wspomnieć o zwyżce kursu akcji Microsoftu, rezultatem czego było przebicie przez kapitalizację spółki bariery 800 mld USD. Obecnie tylko trzy podmioty mają wyższą wartość rynkową. Są to Apple, Amazon i Alphabet.

Z kolei powodów do zadowolenia nie mieli udziałowcy linii lotniczych, jak w przypadku Delta Air Lines. Przewoźnik obniżył prognozę całorocznego zysku, co w dużej mierze jest skutkiem rosnących kosztów paliw.

Na zamknięciu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 0,91 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,89 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 1,39 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Popyt znów przejął kontrolę na Wall Street