Znów powyżej 1500 pkt

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 02-12-2003, 00:00

Początek grudnia na rynku kontraktów terminowych przyniósł wzrost. Nie jest to efekt zdecydowanego ataku popytu. Mimo to wczoraj udało się sforsować lukę bessy w przedziale 1479-1485 pkt. Kolejna bariera 1510 pkt padła na końcowym fixingu. To sprawia, że prognozy dla posiadaczy długich pozycji są nieco bardziej optymistyczne.

Notowania rozpoczęły się wzrostem do 1465 pkt, tuż poniżej pierwszego istotniejszego oporu w okolicy 1470 pkt. Po wysokim otwarciu rynku kasowego gracze raczej nie wierzyli, że uda się go jeszcze podciągnąć. Ujemna baza sięgała 10 pkt. Jednak kolejne wzrosty indeksu spowodowały skokowe podbicie futures do 1494 pkt, co w dużej mierze było efektem uruchomienia zleceń stop. Spadła liczba otwartych pozycji, a baza wyszła na plus. Przy biernej podaży kupujący nie mieli kłopotu z utrzymaniem poziomów. Dobre otwarcie za oceanem podciągnęło rynek w końcówce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Znów powyżej 1500 pkt