Znów przecena na Wall Street

aktualizacja: 16-03-2017, 21:13

Dzień po decyzji FOMC o podwyższeniu stóp procentowych i raczej gołębim nastawieniu władz monetarnych, amerykańskie giełdy znów powróciły do spadków. Skala przeceny nie była jednak zbyt dotkliwa.

Ostatecznie na finiszu czwartkowej sesji wskaźnik blue chipów tracił 0,07 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,16 proc. Technologiczny Nasdaq rzutem na taśmę wybronił się przed spadkiem, zyskują symbolicznie 0,01 proc.  

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W czwartek na parkiety dotarła spora dawka danych makro. Pozytywnie zaskoczyły odczyty dotyczące spadku liczby tzw. nowych bezrobotnych oraz z rynku nieruchomości. W pierwszym przypadku liczba osób Pio raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła do 241 tys., wobec prognozy rzędu 245 tys. Z kolei liczba budowanych nowych domów wzrosła w lutym o 3 proc. do 1,29 mln w ujęciu zannualizowanym, przy czym liczba budowanych nowych domów jednorodzinnych jest najwyższa od Wielkiej Recesji.

Tymczasem spadek odnotował indeks Philly Fed, obrazujący koniunkturę panującą w sektorze przetwórczym w regionie Filadelfii. W wyliczeniu na marzec opadł do 32,8 pkt z 43,3 miesiąc wcześniej, ale i tak okazał się wyższy niż spodziewali się ekonomiści (spadek do 30 pkt.).

Ogromnym wzięciem cieszyły się papiery Oracle. Ich wycena wzrosła do rekordowego poziomu, będąc najmocniejszą składową indeksu S&P500. Wszystko dzięki prezentacji lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych przez jednego z największych na świecie producentów oprogramowania biznesowego. 

Powodów do zadowolenia nie mieli z kolei akcjonariusze Snapa. Kurs spadła momentami o ponad 4 proc. schodząc po raz pierwszy poniżej poziomu 20 USD. Akcje właściciela aplikacji społecznościowej Snapchat sprzedawane były na początku marca po 17 USD w ramach oferty IPO. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Znów przecena na Wall Street