ZNP: ponad 80 proc. pracowników oświaty za strajkiem ostrzegawczym

opublikowano: 21-02-2007, 11:54

Ponad 80 proc. pracowników oświaty biorących udział w referendum strajkowyn zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, opowiedziało się za przeprowadzeniem jednodniowego strajku ostrzegawczego.

Ponad 80 proc. pracowników oświaty biorących udział w referendum strajkowyn zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, opowiedziało się za przeprowadzeniem jednodniowego strajku ostrzegawczego jako wyrazu swojego stosunku do polityki edukacyjnej prowadzonej przez wicepremiera, ministra edukacji Romana Giertycha - poinformował w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Dodał, że choć z siedmiu województw nie napłynęły jeszcze pełne wyniki referendum to jest ono ważne, gdyż już teraz wiadomo, że wzięło w nim udział ponad 63 proc. pracowników oświaty.

Broniarz pytany, w środę na konferencji prasowej w Warszawie, kiedy miałby być przeprowadzony strajk odpowiedział, że ma nadzieję, że do niego nie dojdzie. O tym jakie ostatecznie kroki protestacyjne podejmie związek zależeć będzie od wyników spotkania ZNP z premierem Jarosławem Kaczyńskim. O takie spotkanie związek ma wystąpić. Jednym z postulatów jakie chce podczas niego przedstawić będzie odwołanie Giertycha ze stanowiska ministra. Na razie ZNP zapowiada przeprowadzenie 17 marca w Warszawie ogólnopolskiej manifestacji.

Podczas referendum, które przeprowadzone było od 8 stycznia do 15 lutego, ZNP pytało nauczycieli: "Czy wobec szkodliwej polityki rządu niszczącej system oświaty, a także wobec odstąpienia od zapowiadanych 7 proc. podwyżek płac dla nauczycieli, jesteś za przeprowadzeniem jednodniowego ogólnopolskiego strajku?". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ZNP: ponad 80 proc. pracowników oświaty za strajkiem ostrzegawczym