ZNP skierował wniosek do premiera o odwołanie ministra edukacji

opublikowano: 22-01-2007, 12:11

ZNP wystosował kolejny wniosek do premiera Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie z funkcji ministra edukacji wicepremiera Romana Giertycha.

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował w poniedziałek kolejny wniosek do premiera Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie z funkcji ministra edukacji wicepremiera Romana Giertycha - poinformował na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Jak powiedział Broniarz, w postanowieniu złożenia wniosku związkowców utwierdził wtorkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym wprowadzona rozporządzeniem ministra edukacji tzw. amnestia maturalna została uznana za sprzeczną z konstytucją i ustawą o systemie oświaty. Broniarz przypomniał, że ZNP od początku krytykował amnestię, twierdząc, że wprowadzenie jej było decyzją czysto polityczną.

Prezes ZNP zapowiedział także złożenie pisma do marszałka Sejmu Marka Jurka w związku z wnioskami ministra edukacji i Ligi Polskich Rodzin o to, by rządowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty był rozpatrywany przez sejmową Komisję Nadzwyczajną ds. Programu Solidarne Państwo. Według Broniarza, praca nad projektem powinna być merytoryczna, a to gwarantuje tylko sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane