ZNTK Łapy będą produkować konstrukcje stalowe dla Polimeksu Mostostalu SA

PAP
opublikowano: 05-03-2009, 13:55

Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w  Łapach (Podlaskie) będą produkować konstrukcje stalowe na zlecenie Polimeksu Mostostalu SA w Siedlcach ľ poinformował w czwartek PAP prezes ZNTK Ryszard Ekiert. Firmy podpisały w środę porozumienie w tej sprawie.

Łapska firma ma wytwarzać docelowo 200 ton różnych konstrukcji metalowych miesięcznie, w marcu na początek będzie to ok. 50 ton. Na razie umowa jest zawarta do września 2009 roku. Ekiert nie chciał podać wartości kontraktu. Zaznaczył jedynie, że wiele wskazuje na to, że umowa będzie przedłużana.

W łapskich ZNTK pracuje 700 osób. To największy pracodawca w 25- tysiecznych Łapach. Firma stała przed widmem bankructwa, bo jej główny zleceniodawca ľ PKP Cargo ľ nie ogłosił dotąd przetargu na remont wagonów kolejowych i nie wiadomo, czy to zrobi. Na początku lutego cała załoga była przez tydzień na przymusowych urlopach. Potem wróciła do pracy, aby zrealizować umowę z PKP Cargo na kasację wagonów.

Ekiert podkreśla, że kontrakt z Polimeksem Mostostalem nie gwarantuje, że w ZNTK w Łapach nie będzie zwolnień, ale zaznaczył, że na razie nie ma o tym rozmów z załogą.

ZNTK Łapy są spółką giełdową. Obecnie 56 proc. akcji spółki ma prezes Ryszard Ekiert i zależna od niego spółka, pozostałe akcje są rozproszone.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ZNTK Łapy będą produkować konstrukcje stalowe dla Polimeksu Mostostalu SA