Zobacz, jak edukuje GPW

Adrian Boczkowski
05-05-2008, 15:15

„Nie myśl o wszystkim jak o grze. Inwestuj” – pod takim hasłem rozpoczyna się dzisiaj prawie miesięczna kampania społeczno-edukacyjna GPW. Prezentujemy główne hasła telewizyjnych spotów!

W ramach pierwszej w historii warszawskiej giełdy telewizyjnej kampanii emitowanych będzie sześć różnych filmów reklamowych, które mają uświadomić odbiorcom, czym jest giełda i jakie mechanizmy rządzą inwestowaniem na rynku kapitałowym.

Oto główne hasła poszczególnych spotów:

Giełda to nie tylko hossa albo bessa.
Giełda to czas i miejsce dla Twoich decyzji.

Na giełdzie jesteś w świecie finansów.
Tu większość nie zawsze ma rację.

Giełda to ruch, decyzje, działanie.
Dobrą decyzją może być brak działania.

Na giełdzie wzrosty to normalne.
Na giełdzie spadki to też normalne.

Giełdę otaczają sugestie, wróżby i proroctwa.
Naucz się je odróżniać od argumentów.

Giełda: zamienia społeczeństwo konsumentów
w społeczeństwo inwestorów i właścicieli

Spoty będą emitowane w TVP1, TVP2, TVN24, TVN CNBC Biznes oraz TV Biznes, a także w Radio TOK FM i Radio PIN. Każdy ze spotów reklamowych trwa 15 sekund i zawiera przesłanie o ważnych mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym, wyjaśnia odbiorcy ich działanie i skutki, jakie mogą wywołać.

Kampania skierowana jest do szerokiego grona odbiorców informacji finansowej, czyli przede wszystkim do inwestorów indywidualnych, do przeciętnego Kowalskiego. Zdaniem GPW, giełda na stałe weszła już w krajobraz polskiej gospodarki i finansów, jednak dla wielu osób wciąż jest instytucją mało znaną i mało rozumianą. - Giełda ma fundamentalne znaczenie dla gospodarki, a wraz z postępem i doskonaleniem mechanizmów giełdowych umacnia się jej otoczenie: liczba podmiotów, osób i instytucji zajmujących się jej analizą, komentowaniem sytuacji rynkowej. W grupie tej są osoby fachowo wyszkolone, ale znaczna jej część to ludzie nie do końca rozumiejący istoty rynku giełdowego jako miejsca i mechanizmu inwestowania – podkreśla GPW.

Które hasła przypadły Wam do gustu? A moża sami wymyślicie lepsze? Czekamy!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zobacz, jak edukuje GPW