ZPP apeluje do biznesu o jedność

  • PAP
opublikowano: 07-11-2020, 17:57

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zwrócił się w sobotę z apelem do biznesu o jedność w powstrzymaniu pandemii i zapobieżeniu drastycznemu lockdownowi.

Galeria handlowa
Galeria handlowa
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM
Lukasz Dejnarowicz

Zaapelował m.in. o wdrożenie w firmach wysokich standardów sanitarnych. przekonanie pracowników do m.in. maseczek.

Szef ZPP zwrócił się w liście otwartym do prezesów i właścicieli firm o jedność w walce z koronawirusem.

"Jesteśmy środowiskiem bardzo zróżnicowanym, mamy różne interesy, poglądy i sympatie polityczne. Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność – chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi. Z tego co mówią decydenci – lockdown lub odmrażanie gospodarki – zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia" – napisał w apelu Kaźmierczak.

Jak dodał, "mamy na to pewien wpływ".

"Po pierwsze – możemy w naszych firmach wdrożyć wysokie standardy sanitarne. Nie jest z tym źle, ale apeluję, żebyście jeszcze osobiście przyjrzeli się, co można poprawić i zrobić lepiej. Osobiście" – czytamy.

Kolejne rozwiązanie to – jak napisał – "z pozycji swojego autorytetu lub podległości służbowej musimy wytłumaczyć pracownikom, że to nie my czy Morawiecki płacimy im wynagrodzenia tylko zadowoleni klienci". "Jeśli tych klientów z powodu pełnego lockdownu zabraknie – mogą stracić pracę i źródło utrzymania. Cudów nie ma – podobnie jak rząd – nie mamy żadnych własnych pieniędzy – tylko pieniądze klientów" – tłumaczy szef ZPP.

Następny apel dotyczy dyscypliny społecznej.

"Ze światowych doświadczeń wynika, że kluczowe dla ograniczania pandemii jest dyscyplina społeczna, której niestety u nas nie ma. Apeluję do was o aktywne włączenie się do przekonania Polaków – naszych pracowników, do restrykcyjnego przestrzegania reżimu DDM (dystans – dezynfekcja – maseczki)" – czytamy w apelu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane