Zrzeszenie GBW ma zgodę KNB

Ryszard Gromadzki
04-09-2001, 00:00

Zrzeszenie GBW ma zgodę KNB

Komisja Nadzoru Bankowego zatwierdziła projekt umowy zrzeszenia Gospodarczego Banku Wielkopolski. Dzięki temu banki spółdzielcze mogą swobodnie przystępować do zrzeszenia GBW, zgodnie z obowiązującą ustawą, pozwalającą bankom spółdzielczym na wybór banku zrzeszającego. W tym roku GBW połączyło się z Bałtyckim Bankiem Regionalnym z Koszalina. Była to pierwsza i dotychczas jedyna fuzja na rynku wśród banków zrzeszających. Po połączeniu GBW rozpoczął współpracę z bankami spółdzielczymi, które wcześniej były zrzeszone z BBR.

Obecnie zrzeszenie GBW skupia 107 banków spółdzielczych i posiada 556 placówek, głównie w Wielkopolsce oraz na Pomorzu Środkowym i Zachodnim. Trwają również rozmowy w sprawie przyłączenia przez GBW Dolnośląskiego Banku Regionalnego z Wrocławia. Rada nadzorcza DBR wyraziła już zgodę na połączenie obu banków. Fuzja GBW i DBR planowana jest na początek 2002 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zrzeszenie GBW ma zgodę KNB