Zuber: trzeba zrobić wszystko, żeby spełnić kryteria z Maastricht

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 11:06

Trzeba zrobić wszystko, żeby spełnić kryteria z Maastricht, uwzględniając sytuację społeczną i polityczną w Polsce - powiedział doradca ekonomiczny premiera Marek Zuber, który uczestniczył we wtorek w spotkaniu Kazimierza Marcinkiewicza z przedstawicielami Międzynarodowej Grupy Izba Handlowych.

Trzeba zrobić wszystko, żeby spełnić kryteria z Maastricht, uwzględniając sytuację społeczną i polityczną w Polsce - powiedział doradca ekonomiczny premiera Marek Zuber, który uczestniczył we wtorek w spotkaniu Kazimierza Marcinkiewicza z przedstawicielami Międzynarodowej Grupy Izba Handlowych.

    W opinii Zubera, który przedstawił dziennikarzom najważniejsze ustalenia spotkania, premier powiedział, że Polska musi zrobić wszystko, by jak najszybciej mogła być gotowa do spełnienia kryteriów z Maastricht. Jednak - jak podkreślił - zdaniem premiera i rządu, dziś nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, kiedy spełnimy te kryteria i kiedy Polska będzie gotowa do wejścia do strefy euro.

    "Nieuczciwe byłoby wskazywać jakąś datę. Na dobrą sprawę można by wskazać jakąś datę, np. 2011 albo 2013, bo prawdopodobnie nie ten rząd albo nie w takim składzie będzie konsekwencje tego wskazania ponosił. Ale uczciwiej zdaniem pana premiera jest tego jeszcze nie robić (wskazać konkretnej daty wejścia do strefy euro-PAP)" - powiedział Zuber.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane