Zuber: Wzrost gosp. w następnych latach wyniesie co najmniej 4,0%

Internet Securities
opublikowano: 14-11-2005, 14:04

Wzrost gospodarczy w 2005 roku może wynieść 3,4%, natomiast w ciągu następnych 2-3 lat średnie tempo wzrostu PKB może wynieść co najmniej 4,0%, uważa doradca premiera ds. gospodarczych Marek Zuber.

Wzrost gospodarczy w 2005 roku może wynieść 3,4%, natomiast w ciągu następnych 2-3 lat średnie tempo wzrostu PKB może wynieść co najmniej 4,0%, uważa doradca premiera ds. gospodarczych Marek Zuber.

„Jeżeli to będzie 3,4%, [wzrost PKB w 2005 – przyp. ISB] to będzie to dobry wynik. Wersja optymistyczna to 3,5%. Jesteśmy na wznoszącej cyklu koniunkturalnego i nawet, gdyby się nic nie robiło, to w ciągu 2-3 lat wzrost PKB wyniósłby ok. 4,0%” – powiedział Zuber dziennikarzom w poniedziałek.

Wcześniej premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że w przyszłym roku wzrost PKB wyniesie 5,0%, natomiast w budżecie poprzedniego rządu założono wzrost gospodarczy w 2006 roku na 4,3%, a w tym na 3,3%.

Zuber powiedział także, że koszt wprowadzenia nowych zmian związanych z polityką społeczną wyniesie w przyszłym roku 1,1 mld zł.

„To są te pomysły Prawa i Sprawiedliwości, Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin, które będą realizowane” – powiedział.

Doradca premiera ujawnił także, że tzw. becikowe, czyli dodatek wypłacany w przypadku urodzenia dziecka, wyniesie ostatecznie 800 zł.

„Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 170 mln zł” – powiedział Zuber.

Wprowadzenie „becikowego” było jednym z warunków poparcia rządu Marcinkiewicza przez Samoobronę i Ligę Polskich Rodzin w czwartkowym głosowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane