Zubrzycki: Dobry debiut PKO BP, cena akcji banku jest wysoka

opublikowano: 10-11-2004, 12:50

Środowy debiut akcji PKO BP na warszawskiej giełdzie można ocenić jako dobry, a kurs banku jako wysoki - powiedział we środę PAP dyrektor ds zarządzania aktywami w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) Grzegorz Zubrzycki.

"Debiut udał się na tyle, że praktycznie wszyscy inwestorzy są zadowoleni" - powiedział Zubrzycki.

Zaznaczył, że "co prawda inwestorzy indywidualni oczekiwali 30-40 proc. wzrostu kursu akcji w dniu debiutu", ale jak na obecną sytuację ich cena jest wysoka. Podkreślił, że inwestorzy są zadowoleni z prywatyzacji PKO BP.

Kurs akcji PKO BP w środę, na otwarciu w pierwszym dniu notowań, wyniósł 23,20 zł, czyli o 13,17 proc. więcej niż cena emisyjna, wynosząca 20,50 zł. Został także pobity rekord obrotów na całej sesji giełdy. W niespełna godzinę po otwarciu sesji obroty akcjami PKO BP przekroczyły 1 mld 306 mln zł.

Zdaniem Zubrzyckiego do udanego debiutu banku przyczyniło się to, że jest to jedna z największych prywatyzacji od dłuższego czasu w Europie Środkowo-Wschodniej.

"Warszawska giełda w ostatnim czasie wyrasta na ciekawe miejsce do inwestowania" - uważa Zubrzycki.

Zaznaczył, że pod względem debiutów giełdowych warszawska giełda jest trzecia w Europie, po giełdzie londyńskiej i europejskiej giełdzie Euronext.

lach/ mag/ mskr/ mgl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zubrzycki: Dobry debiut PKO BP, cena akcji banku jest wysoka