Czytasz dzięki

Zuckerberg: zakaz TikToka tworzy niebezpieczny precedens

opublikowano: 07-08-2020, 15:16

Mark Zuckerberg, szef i współtwórca Facebooka powiedział, że jest „naprawdę zmartwiony” perspektywą zakazu TikToka w USA, donosi The Independent.

Zuckerberg powiedział podczas spotkania z pracownikami Facebooka, że zakazanie przez prezydenta Donalda Trumpa TikToka ustanowiłoby „naprawdę zły długoterminowy precedens”. 

Mark Zuckerberg
Zobacz więcej

Mark Zuckerberg fot. Bloomberg

W czwartek prezydent USA podpisał dekret zakazujący TikTokowi, chińskiemu serwisowi do wideoblogowania, działalności w USA o ile nie zostanie sprzedany niechińskiemu inwestorowi.

Podczas spotkania z pracownikami Zuckerberg odmówił rozmowy na temat tego, czy Facebook uczestniczy w rozmowach dotyczących sprzedaży TikToka.

- Myślę tylko, że to naprawdę zły długoterminowy precedens, a także, że sprawa musi zostać załatwiona z największą ostrożnością i powagą jakiekolwiek będzie jej rozwiązanie – powiedział szef największego na świecie serwisu społecznościowego. – Naprawdę się martwię. To może mieć długoterminowe konsekwencje w innych krajach świata – dodał.

Facebook, podobnie jak kilka innych amerykańskich serwisów, jest zakazany w Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane