ZUE tanieje po wynikach za trzy kwartały

ZUE zanotowało 6,1 mln zł skonsolidowanej straty netto po trzech kwartałach 2016 r.

Przychody wyniosły 220,6 mln zł, a strata operacyjna 7,6 mln zł. 

"Zarząd Spółki informuje, iż znacznie niższy poziom przychodów ze sprzedaży w okresie trzech kwartałów 2016 roku w stosunku do przychodów w analogicznym okresie poprzedniego roku wynika głównie z mocnego i sygnalizowanego wcześniej spowolnienia na rynku budowlanym infrastruktury kolejowej i miejskiej. Obecnie Spółka w zakresie infrastruktury kolejowej i miejskiej realizuje głównie pozyskane kontrakty opiewające na mniejsze kwoty, co wpływa na rozdrobnienie portfela zamówień. Kontrakty realizowane są aktualnie ze znacznie niższą niż osiągane w ubiegłych latach marżą. Jednocześnie zamiarem Spółki jest utrzymanie potencjału wykonawczego na kolejne lata w zakresie sprzętowym jak i kadrowym, co przy mniejszej skali realizacji robót budowalnych generuje dodatkowe koszty" podano w wyjsąnieniu.

Obecnie spółki z Grupy Kapitałowej ZUE posiadają portfel zamówień o łącznej wartości ok. 683 mln zł.

"Na rynku infrastruktury kolejowej ma miejsce ożywienie w rozstrzyganiu przetargów na większe kwoty. Od 7 października 2016 roku Spółka złożyła oferty z najniższą ceną w postępowaniach przetargowych (samodzielnie lub w konsorcjum) na łączną kwotę 654,7 mln zł netto przy czym oczekiwana wartość wynagrodzenia z ww. kontraktów przypadająca na Spółkę to ok. 404 mln zł. Dodatkowo oferta złożona przez konsorcjum z udziałem Spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym na kwotę 159,7 mln zł netto, przy czym wartość wynagrodzenia z ww. kontraktu przypadająca dla Spółki to ok. 53 mln zł. Po wyborze przez zamawiających ofert złożonych jako najkorzystniejsze i podpisaniu na nie umów, spółki z Grupy Kapitałowej ZUE będą posiadały portfel zamówień w wysokości łącznej ok. 1 140 mln zł" - dodano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / ZUE tanieje po wynikach za trzy kwartały