Zupki Campbella rozczarowały inwestorów

Tadeusz Stasiuk
19-05-2017, 14:56

Campbell Soup, amerykański producent m.in. „słynnych” zupek w puszcze opublikował niższe niż oczekiwano rezultaty za miniony kwartał, donosi Reuters. Dodatkowo koncern ostrzegł, że wynikli za cały rok mogą ulec pogorszeniu.

Jak wskazują analitycy to następstwo wyższych kosztów związanych z promocja i niższego popytu na dania puszkowane, buliony i soki warzywne. 

Zobacz więcej

Campbell Soup fot. Bloomberg

Zysk netto przypisany do spółki spadł do 176 mln USD, co daje 58 centów na akcję w trzecim kwartale obrachunkowym zakończonym 30 kwietnia. W 2016 r. było to natomiast odpowiednio 185 mln i 59 centów na akcję.

Wyłączając czynniki o charakterze jednorazowym spółka zarobiła 59 centów na akcję podczas gdy analitycy liczyli na 64 centy.

Z kolei przychody netto Campbella spadły z 1,87 mld do 1,85 mld USD, wobec średniej prognozy na poziomie 1,87 mld USD. 

Spółka oczekuje, że całoroczna sprzedaż będzie na podobnym poziomie jak rok wcześniej, albo spadnie o około 1 proc. Wcześniej spółka prognozowała, że będzie „płaska” albo wzrośnie o 1 proc.

Co ciekawe, firma zdecydowała się podwyższyć prognozę wyrównanego zysku na bieżący rok obrachunkowy do 3,04-3,09 USD na akcję wobec pierwotnych 3,00-3,09 USD na akcję.

Słabe rezultaty z miejsca znalazły odzwierciedlenie w wycenie akcji, która przed otwarciem piątkowej sesji w handlu elektronicznym spada o ponad 5 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Zupki Campbella rozczarowały inwestorów