Żurawie lecą w górę

ANP
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Prezes spółki zaciera ręce. Przychody rosną szybciej niż planowano. Mimo że dynamika w budownictwie maleje.

Prezes spółki zaciera ręce. Przychody rosną szybciej niż planowano. Mimo że dynamika w budownictwie maleje.

Spółka EFH Żurawie Wieżowe, specjalizująca się w wynajmie żurawi dla przedsiębiorstw budowlanych, podniosła prognozy finansowe na 2007 r. Po korekcie zysk netto ma wynieść 6,7 mln zł (poprzednio 5,9 mln zł) przy 23,5 mln zł przychodów (poprzednio 22 mln zł).

— Realizujemy cele drugiej emisji (spółka uzyskała z niej 41 mln zł — przyp. red.) i to jest główna przyczyna wzrostu przychodów firmy — mówi Grzegorz Żółcik, prezes EFH Żurawie Wieżowe.

W komunikacie firma poinformowała, że do podniesienia prognoz przyczyniły się: wysoki popyt na usługi wynajmu sprzętu, wzrost cen oraz zakupy kolejnych żurawi.

— Widać, że spółka wykorzystuje środki z emisji i zwiększa park maszynowy. Jednak malejąca dynamika produkcji budowlano-montażowej może niedługo wpłynąć na wyniki EFH Żurawi — ocenia Sobiesław Kozłowski, analityk BM BPH.

— Nie mamy problemów z popytem i nie obserwuję zmniejszenia zapotrzebowania na sprzęt. Negocjujemy kolejne kontrakty. Mamy nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni uda się sfinalizować umowę wartą 4,5 mln zł przy warszawskiej inwestycji Złota 44. Teraz jesteśmy na etapie podpisania listu intencyjnego — mówi prezes.

Obecnie w parku maszynowym spółki znajdują się 94 żurawie. Na początku roku ich liczba może zwiększyć się do 105-110, a na koniec 2008 r. do 180-200 żurawi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy