ZUS: spłata długu OFE w 2004 r.

PAP
opublikowano: 13-01-2003, 00:00

Spłata zaległych składek klientów funduszy emerytalnych OFE może nastąpić dopiero w 2004 r., ponieważ może przedłużyć się proces identyfikacji składek. Tak uważa Aleksandra Wiktorow, prezes ZUS.

— Jest jeszcze daleko do tego, żeby OFE otrzymały obligacje. To może nastąpić najwcześniej w 2004 r., a początek ich przekazywania jest jeszcze do dyskusji — mówi Aleksandra Wiktorow.

Ministerstwo Finansów podtrzymało plan skierowania do OFE obligacji 10-letnich.

— ZUS miał odłożone 1,5 mld zł na odsetki dla OFE, jednak Ministerstwo Finansów zdecydowało, że większość długu zostanie spłacona w obligacjach. Przedwczoraj dostaliśmy do konsultacji projekt ustawy o spłacie długu wobec OFE, jest jednak problem, gdyż nie będą to obligacje zaliczkowe. Z naszego punktu widzenia nie wyobrażam sobie tego. Będziemy identyfikować osoby według płatników. Nie bardzo wiem, jak przypisać identyfikowanych członków do transz obligacji. Będzie tak, że ZUS zidentyfikuje zaległości, ale będzie musiał czekać na transze — uważa Aleksandra Wiktorow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu