Zwabieni lokatą dostaną 4 proc.

Mateusz Gawin, Bankier.pl
opublikowano: 04-07-2016, 22:00

Decydując się na założenie konta, można znaleźć oferty lokat miesięcznych nawet na 4 proc. w skali roku.

Brak perspektyw na podniesienie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski nie zwiastuje korzystniejszych warunków depozytowych dla klientów indywidualnych. Stawka 4 proc. w skali roku wydaje się być granicą dobrej woli banków, choć i tak tylko pod warunkiem założenia konta i wpłaty nowych pieniędzy. Standardem są także limity kwoty depozytu, które chronią bank przed wypłatą zbyt dużych odsetek z promocyjnej lokaty. W zestawieniu najlepszych lokat z dodatkowymi warunkami ponownie najwyżej jest Bank Smart z ofertą Smart Lokaty „na powitanie”. Otwierając w zestawie darmowe konto osobiste, klient przez miesiąc zyska 4 proc. Przy depozycie w wysokości 10 tys. zł oznacza to 27,44 zł odsetek. Pozostałe lokaty z podium rankingu również gwarantują ponad 20 zł zysku. W przypadku lokaty LOGujesz-LOKujesz euro banku wyniesie on po miesiącu 24 zł, a na lokacie Cloud Idea Banku 20,58 zł. Zestawienie zamyka PKO Bank Polski z lokatą mobilną w IKO oprocentowaną na 2,25 proc. oraz PlusBank ze stawką 1,75 proc. na lokacie zakładanej przez platformę plusbank24.

Ranking lokat, które klienci mogą założyć bez spełniania dodatkowych warunków, zawiera znacznie niższe stawki. Najwyższy możliwy zysk, jaki można osiągnąć, to 2,15 proc. w skali roku. Zestawienie zamykają depozyty oprocentowane na zaledwie 1,00 proc. Zwycięzcą tej części rankingu jest Idea Bank z odświeżoną ofertą Lokaty NR 1. Oprocentowanie miesięcznego wariantu lokaty wynosi 2,15 proc., co daje 14,75 zł odsetek przy depozycie wynoszącym 10 000 zł. Na drugim miejscu znalazła się natomiast lokata internetowa Plus Banku ze stawką 1,65 proc. i 11,32 zł odsetek. Podium zamyka depozyt Banku Smart (Smart Lokata) i standardowa lokata T-Mobile Usługi Bankowe. Oba produkty są oprocentowane na 1,50 proc., co klasyfikuje je jako ostatnie lokaty na rynku dające ponad 10 zł zysku po miesiącu. Pozostałe depozyty z zestawienia to już znacznie niższe odsetki, które wynoszą około 7 zł. Są to standardowe lokaty Alior Banku i Raiffeisen Polbanku. © Ⓟ

2,15 proc. Takie jest oprocentowanie najlepszej lokaty miesięcznej, której otwarcie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zwabieni lokatą dostaną 4 proc.