Zwalniali, teraz przyjmują do pracy

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 18-05-2009, 07:15

Chociaż niektórzy wieszczą bardzo złe czasy dla producentów telewizorów, okazuje się, że po kiepskim pierwszym kwartale przyszedł dlań lepszy okres. Sharp właśnie rozpoczął rekrutację.

— Obserwujemy pewne ożywienie w naszej branży, liczba zamówień w porównaniu z poprzednimi miesiącami trochę się zwiększa. Ostatnio zatrudniliśmy 100 osób, w najbliższych tygodniach — w różnych formach — zatrudnimy jeszcze 50. W pierwszej kolejności kontaktujemy się z osobami, które dla nas już pracowały. Jest to 300 osób, z którymi nie przedłużyliśmy umów w pierwszym kwartale roku — opowiada Witalis Korecki z Sharpa.

Może to oznaczać, że spadek zamówień był związany z sezonowością w branży telewizyjnej, dla której zawsze pierwszy kwartał roku jest trudny.

Skoro ruszyło w Sharpie, to można spodziewać się poprawy u jego kooperantów, czyli m.in. w firmach Sumika Electronic, Orion Electric czy Jabil. O poważnych planach rekrutacyjnych tych spółek zapewnia źródło "PB". Dariusz Łyjak, dyrektor generalny Orion Electric, odmawia informacji w tej sprawie. Z Andrzejem Gołygą, prezesem firmy Jabil, nie udało się skontaktować.

— Zaczynają zatrudniać firmy, które rozejrzały się po rynku i dostosowały do niego. Niedawno zwalniały, teraz zaczynają powolutku odbudowywać kadry. Niektóre firmy ze strefy, jak Sharp czy Jabil, zatrudniają poniżej deklarowanego przez siebie poziomu. Mamy jednak informację Ministerstwa Gospodarki, że jest szansa na przesunięcie terminów wywiązania się z deklaracji. Ważne, by firmy przetrwały ten rok — uważa Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE).

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu.

Kierowanie firmą w czasie kryzysu nie musi być trudne. Przeczytaj rady ekspertów. Zobacz, jak w trudnych chwilach radzą sobie inni. Szukaj rad, inspiracji i prostych rozwiązań w „Pulsie Biznesu" i na stronie kryzysk.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane