Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" za Kaczyńskim

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 13:23

Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" "poprosił, wezwał i zaapelował" w czwartek do swoich zwolenników i działaczy o poparcie kandydata PiS na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Związek Zawodowy Rolników "Ojczyzna" "poprosił, wezwał i zaapelował" w czwartek do swoich zwolenników i działaczy o poparcie kandydata PiS na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jak argumentował szef ZZR "Ojczyzna" Leszek Zwierz na czwartkowej konferencji prasowej, jego organizacja popiera kandydata PiS nie dlatego, że "mówi ładniej od Donalda Tuska", lecz ponieważ "w przeciwieństwie do kandydata PO mówi o rolnictwie w ogóle i składa obietnice rolnikom".

Pytany przez PAP, jakie obietnice kandydat PiS złożył rolnikom, Zwierz odparł, że Kaczyński w swoim publicznym wystąpieniu obiecał "podjęcie próby" renegocjacji traktatu akcesyjnego Polski z UE w punktach dotyczących rolnictwa.

"Chcę wierzyć, że to (zmiana traktatu akcesyjnego) jest realne, przynajmniej w kwestii szybszego dochodzenia do 100 proc. dopłat (dla rolników). Wiara czyni cuda" - powiedział szef ZZR "Ojczyzna".

Dodał, że deklaracje Kaczyńskiego traktowane są przez jego związek "bardzo poważnie". "Są to obietnice złożone całej polskiej wsi. To nie są obietnice złożone związkowcom, którzy spotkają się, lub już się spotkali z kandydatem na prezydenta" - zaznaczył Zwierz.

Jak zapowiedział, jeśli L.Kaczyński zostanie prezydentem i nie zrealizuje tego, co obiecał wyborcom w trakcie własnej kampanii, to ZZR "Ojczyzna" będzie "sięgała po instrumenty, by zmusić Kaczyńskiego do pracy".

"Mam świadomość, że wiele rzeczy obiecanych przez Lecha Kaczyńskiego to obietnice, które będzie realizował rząd. Taką mamy świadomość, ale wiemy też, że prezydent może zmusić rząd do pracy poprzez inicjatywy ustawodawcze czy inne akty prawne" - podkreślił Zwierz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane