Związki chcą, by minister zweryfikował ocenę nt. przekształceń sektora naftowego

(Marek Druś)
opublikowano: 06-12-2005, 12:25

Związki zawodowe działające w Grupie Lotos zwróciły się do ministra skarbu Andrzeja Mikosza o „zweryfikowanie prezentowanej publicznie swojej oceny na temat dalszych przekształceń w prywatyzacji sektora naftowego i naszej firmy oraz uwzględnienie zagrożeń wynikających z jego przedstawiania”.

Związki zawodowe działające w Grupie Lotos zwróciły się do ministra skarbu Andrzeja Mikosza o „zweryfikowanie prezentowanej publicznie swojej oceny na temat dalszych przekształceń w prywatyzacji sektora naftowego i naszej firmy oraz uwzględnienie zagrożeń wynikających z jego przedstawiania”.

Według związków, przedstawione ostatnio koncepcje zmian prywatyzacyjnych są działaniem na szkodę Grupy Lotos, jej akcjonariuszy i załogi. Szczególnie krytycznie odnoszą się do pomysłu połączenia Grupy Lotos i PKN Orlen.

- (...) wszelkie działania zmierzające do fuzji sprzeczne są z zapisami obowiązującej „Strategii dla przemysłu naftowego w Polsce” oraz z dezyderatami Sejmowej Komisji Skarbu Państwa – napisano w liście przesłanym do ministra skarbu.

W ocenie związków jej skutkiem byłaby likwidacja części rafinerii południowych i zwolnienia w Gdańsku. Obawiają się one także, że konsekwencją przedstawianych zmian będzie zaniechanie inwestycji w Grupie Lotos oraz zagrożenie realizacji umowy offsetowej.

Pod listem, który 5 grudnia został złożony w MSP, podpisało się sześć organizacji związkowych działających w Grupie Lotos.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane