Związki Daewoo chcą ochrony rynku

Paweł Janas
01-12-2000, 00:00

Związki Daewoo chcą ochrony rynku

Komisja Międzyzakładowa Solidarności przy Daewoo-FSO Motor, w liście skierowanym wczoraj do resortów gospodarki i pracy, domaga się ochrony krajowego rynku przed importem aut używanych. Według związkowców, dalszy spadek popytu na samochody rodzimej produkcji może doprowadzić do bankructwa niektóre firmy motoryzacyjne i ich kooperantów.

— Najbardziej zagrożone jest Daewoo, które, inaczej niż np. FIAT, nie może zrekompensować sobie spadku produkcji krajowej importem — twierdzi Jerzy Woźniak, przewodniczący komisji.

Solidarność Daewoo-FSO domaga się m.in. wprowadzenia podatku akcyzowego na importowane auta używane, zahamowania obniżania stawek celnych, ustalenia cła minimalnego lub wprowadzenia kontyngentu na import samochodów używanych. Solidarność zarzuca rządowi opieszałość w podejmowaniu działań ochronnych i błędy, które w znacznej mierze wpłynęły na spadek sprzedaży aut produkowanych w kraju. PJ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Związki Daewoo chcą ochrony rynku