Związki naciskają hamulec

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 07-10-2005, 00:00

Solidarność i część rady nadzorczej krytykuje wycenę Ruchu i podgrzewa atmosferę wokół jego prywatyzacji. Wiedzą, co robią.

NSZZ Solidarność chciałby przeszkodzić prywatyzacji Ruchu. W podjętej wczoraj uchwale związkowcy starają się udowodnić, że TDI, doradca prywatyzacyjny spółki, zaniżył jej wycenę.

„Stanowczo sprzeciwiamy się gwałtownym działaniom zarządu zmierzającym do natychmiastowego sprywatyzowania firmy. Przyspieszenie jest tym większe, im krótszy jest czas do powołania nowego rządu” — głosi uchwała związku.

Wycena największego w Polsce kolportera prasy jest tajna. Zdaniem Solidarności, jest kilkakrotnie niższa od szacunków prasowych, bowiem niektóre sięgają 1 mld zł.

— Ta wycena jest wzięta z sufitu — zapewnia osoba związana z prywatyzacją spółki.

Rada listy pisze…

— Członkowie rady nadzorczej z ramienia załogi są tego samego zdania co Solidarność — mówi Stefan Kwiatkowski, pracownik i jeden z członków rady nadzorczej Ruchu.

Wysłali w tej sprawie pismo do resortu skarbu.

— Będziemy brali to stanowisko pod uwagę. Wycena spółki jest przedmiotem analiz — mówi Agnieszka Dłuska z biura prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa.

Dystrybutor prasy nie chce odnosić się do tych informacji.

— Nie znam wyceny, więc nie skomentuję tego faktu — mówi Piotr Biernacki, dyrektor działu komunikacji Ruchu.

…a spółka czeka na debiut

Zdaniem osób zaangażowanych w prywatyzację spółki, szum informacyjny może poważnie zaszkodzić ofercie publicznej akcji dystrybutora prasy.

Ruch chce jak najszybciej wypuścić 12 mln akcji nowej emisji, by z pozyskanych środków sfinansować część planowanych inwestycji za 340 mln zł.

— Sprawa jest elementem walki o władzę w tej firmie. Rzetelna wycena, oparta na poprawnej metodologii, przeciwstawia się informacjom podawanym przez prasę — mówi jeden z naszych informatorów.

Na razie debiut giełdowy dystrybutora prasy wydaje się być niezagrożony, choć jego termin wciąż się oddala. Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za wprowadzeniem Ruchu na GPW i sprzedażą akcji nowej emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Związki naciskają hamulec