Związki PLL LOT podpisały porozumienie

AJ
opublikowano: 07-10-2009, 00:00

Zakończył się spór ze

Zakończył się spór ze

związkami, który blokował

restrukturyzację zadłużonego przewoźnika.

Zarząd PPL LOT dogadał się ze związkowcami. Uzgodniono, że 31 marca 2010 r. przestanie obowiązywać zakładowy układ zbiorowy pracy — obszerny dokument z 1993 r., który do tej pory regulował stosunki pracy w spółce. Porozumienie przewiduje zwolnienie grupowe 400 osób oraz obniżenie pensji pracowników o 15-20 proc. Na razie nie określono wysokości odpraw i zasad przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

— Związki podpisały pakiet zaproponowany przez pracodawcę, bo ważyły się losy spółki. Na uzgodnienie szczegółów mamy czas do 2010 r. — mówi Stefan Malczewski, szef Solidarności w PLL LOT.

Zarząd przewoźnika zgodził się na ponowne zatrudnienie Elwiry Niemiec i Grzegorza Kossowskiego, przewodniczących związków zawodowych, którzy zostali zwolnieni 1 lipca. Wczoraj oboje wrócili na dawne stanowiska pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu