Związki protestują przeciw kontroli komputerów w PLL LOT

opublikowano: 04-02-2007, 17:00

Dyrekcja PLL LOT zajęła stanowisko w sprawie informacji na temat akcji wyniesienia w piątek komputerów z biura jednego ze związków zawodowych działających w firmie.

Dyrekcja PLL LOT zajęła stanowisko w sprawie informacji na temat akcji wyniesienia w piątek komputerów z biura jednego ze związków zawodowych działających w firmie.

Dyrekcja PLL LOT wyjaśnia, że specjalnie powołana komisja rozpoczęła w piątek zabezpieczanie danych ze służbowych komputerów osobistych w firmie. Powodem takich działań - jak czytamy w komunkacie - były liczne przypadki ujawniania i przekazywania na zewnątrz informacji stanowiących tajemnice spółki. Dyrekcja chce ustalić, jakie informacje i w jakim zakresie mogły być przekazywane w nieuprawniony sposób osobom trzecim przez pracowników PLL LOT z komputerów należących do firmy. W wyniku akcji - jak głosi komunikat - zabezpieczono dane z 9-ciu komputerów z planowanych 15, między innymi z komputerów trzech członków zarządu i jednego z dziewięciu związków zawodowych działających w PLL LOT.
Według komunikatu niektórych komputerów nie udało się zabezpieczyć w związku z brakiem dostępu do pomieszczeń w piątkowy wieczór.

Związki zawodowe w PLL LOT nie zgadzają się z wyjaśnieniami dyrekcji dotyczącymi zajęcia ich komputerów. Decyzję w tej sprawie miał podjąć pełniący obowiązki prezesa firmy Tomasz Dembski.

"Jeżeli pan Dembski uważa, że coś wypływa z firmy, to na liście powinni znaleźć się wszyscy członkowie zarządu i rady nadzorczej" - mówi przewodniczący firmowej "Solidarności". Stefan Malczewski uważa, że akcja miała na celu zastraszenie związkowców, by nie mieszali się do wyboru prezesa firmy i zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.
DI, IAR

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane