Związki zawodowe: ok. 800 pracowników PLL LOT za akcją protestacyjną

  • PAP
opublikowano: 27-04-2018, 11:09
aktualizacja: 27-04-2018, 11:14

Ponad 800 pracowników PLL LOT w referendum strajkowym opowiedziało się za akcją protestacyjną, związki zawodowe mają zatem silny mandat do przeprowadzenia strajku 1 maja br., ocenił w piątek szef związku zawodowego pilotów komunikacyjnych w PLL LOT Adam Rzeszot.

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

Rzeszot przeprosił pasażerów za utrudnienia, jakie mogą ich spotkać tego dnia. "Zostaliśmy do tego zmuszeni (do strajku - PAP)" - podkreślił.

Monika Żelazik przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego poinformowała, że akcja protestacyjna 1 maja będzie dotyczyć bazy w Warszawie i samolotów wylatujących z Lotniska Chopina.

Jak podały w czwartek władze LOT, zapowiadany strajk będzie nielegalny. Wskazały, że na sześć związków będących w sporze zbiorowym z firmą, decyzję o proteście podjęły tylko dwa.

W czwartek Żelazik informowała PAP, że pracownicy LOT zdecydowali o wszczęciu strajku generalnego 1 maja. Pytana, jak długo będzie trwał protest - wyjaśniła, że nie będzie miał on ograniczenia czasowego. "Będziemy protestować, dopóki nie zostaną spełnione oczekiwania pracowników" - podkreśliła.

Dodała, że protest to wynik ponad 3-letnich nieskutecznych negocjacji z pracodawcą. Chodzi o zasady wynagradzania m.in. personelu latającego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu