Związkowcy nie godzą się na zwolnienia grupowe w Famurze

IAR
opublikowano: 18-07-2008, 12:20

Związkowcy Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności nie zgadzają się z decyzja zarządu firmy Famur w Katowicach w sprawie zwolnień grupowych w zakładach tej firmy.

Na znak jedności ze zwalnianymi przekazali zarządowi firmy petycję w tej sprawie. Do zwolnień grupowych, przeprowadzanych w ramach restrukturyzacji doszło w zakładach Grupy Famur w nowosądeckim Nowomagu, piotrkowskiej Piomie i odlewni w Śremie koło Poznania.

Zarząd firmy tłumaczy swoją decyzję tym, że w zakładach jest przerost zatrudnienia i niejednokrotnie brak jest zamówień na oferowane wyroby. Związkowcy od tygodnia we wszystkich krajowych spółkach Famuru w ramach prowadzonej akcji protestacyjnej oflagowali zakłady. Śląskie zakłady Famuru - w Katowicach i Tarnowskich Górach - na razie nie mają problemu zwolnień.

Związkowcy jednak ich się obawiają. Protestując chcą dać właścicielowi i pracodawcom sygnał, że należy o tym problemie rozmawiać. Związkowcy wskazują również na brak przepływu informacji na temat przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Związkowcy nie godzą się na zwolnienia grupowe w Famurze