Związkowcy Polskiej Miedzi zaostrzyli kurs

GRA
opublikowano: 30-04-2009, 00:00

Od wczoraj działa w Polskiej Miedzi międzyzakładowy komitet protestacyjny, a zarząd firmy szykuje konkurs na prezesa Dialogu.

Od wczoraj działa w Polskiej Miedzi międzyzakładowy komitet protestacyjny, a zarząd firmy szykuje konkurs na prezesa Dialogu.

Związki zawodowe działające w Polskiej Miedzi nie rzucają słów na wiatr. Tak jak ostrzegały, powołały wczoraj międzyzakładowy komitet protestacyjny, w którego skład weszli przewodniczący wszystkich dwunastu związków zawodowych działających w spółce.

— To oznacza, że teraz o wszystkich krokach będziemy decydować wspólnie — wyjaśnia Ryszard Kurek, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.

Ich pierwsza decyzja to włączenie do rozmów płacowych ogółu pracowników. Negocjacje dotyczą bowiem wysokości premii w 2008 r. Zarząd oferuje po 2 tys. zł jednorazowej premii, a związki domagają się 5 tys. zł.

— Zarząd zaprosił nas na spotkanie wyznaczone na 5 maja. Chcemy, by uczestniczyli w nim również pracownicy KGHM. Jeśli zarząd przekona ich do swoich racji, to my przyjmiemy te propozycje — mówi Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności.

Zdziwienia takim planem nie kryją przedstawiciele władz KGHM.

— Standardem są spotkania zarządu z przedstawicielami władz związków, a nie z ogółem pracowników —przypomina Przemysław Ziółek z biura prasowego KGHM.

Co będzie, jeśli 5 maja strony nie osiągną porozumienia?

— Zdecydujemy się na bardziej drastyczne kroki — zapowiada Ryszard Kurek.

Tymczasem zarząd KGHM poświęca teraz sporo uwagi spółce zależnej — Telefonii Dialog. Wczorajsza wrocławska "Gazeta Wyborcza" doniosła, że właściciel zorganizuje konkurs na stanowisko prezesa firmy. Nieoficjalnie wiadomo, że ogłoszenie o konkursie powinno się pojawić w dzisiejszej prasie.

Poprzedni prezes Dialogu Piotr Mazurkiewicz podał się do dymisji na początku marca. Przyczyn nie ujawniono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Związkowcy Polskiej Miedzi zaostrzyli kurs