Związkowcy uwięzili czterech członków władz Arcelora

opublikowano: 17-02-2003, 19:55

Związkowcy jednej z belgijskich hut koncernu stalowego Arcelor uwięzili w poniedziałek czterech przedstawicieli władz spółki w proteście przeciwko planom wstrzymania inwestycji w miejscowym zakładzie. Twierdzą, że nie wypuszczą ich co najmniej do wtorku.

Doszło do tego po spotkaniu pracowników huty Cockerill Sambre położonej nieopodal miasta Liege z zarządem w jednym z budynków miejscowego uniwersytetu. Wśród uwięzionych był prezydent Arcelora Alain Bouchard. W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 pracowników huty. Po jego zakończeniu większość rozeszła się. Związkowcy nie pozwolili odejść czterem członkom władz Arcelora. Twierdzą, że to ich reakcja na niedawny wywiad prezesa koncernu, Guy Dolle’a, w którym zapowiedział, że nie wycofa się z decyzji o wstrzymaniu inwestycji w hucie. Związki twierdzą, że spowoduje to zwolnienie tysięcy jej pracowników.

- Chcemy aby Guy Dolle zrozumiał, że nie może nikogo bezkarnie prowokować – powiedział Jean Poitier ze związku FGTB.

- Kilka bezsennych nocy nie zrobi im krzywdy. Pracownicy Cockerill nie śpią od dwóch miesięcy – dodał.

Arcelor poinformował w styczniu, że wstrzyma inwestycje w czterech najmniej dochodowych europejskich hutach, m.in. w Cockerill Sambre. Koncern stara się o udział w prywatyzacji Polskich Hut Stali. W ubiegłym tygodniu złożył w MSP stosowną ofertę.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Związkowcy uwięzili czterech członków władz Arcelora