Związkowcy wszczęli spór zbiorowy z zarządem KGHM

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2006, 12:38

Spór zbiorowy z zarządem KGHM Polska Miedź SA wszczął we wtorek Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM). Związkowcy domagają się m.in. wypłaty jednorazowej nagrody za bardzo dobre wyniki osiągnięte przez koncern w tym roku.

Spór zbiorowy z zarządem KGHM Polska Miedź SA wszczął we wtorek Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM). Związkowcy domagają się m.in. wypłaty jednorazowej nagrody za bardzo dobre wyniki osiągnięte przez koncern w tym roku.

W piśmie skierowanym do zarządu spółki napisano, że powodem wszczęcia sporu jest brak realizacji większości postulatów zgłaszanych przez ZZPPM.

"Czekaliśmy na odpowiedź zarządu na nasze postulaty do 5 czerwca, bo takie były wcześniejsze uzgodnienia, ale zarząd milczał, w związku z tym podjęliśmy działania przewidziane ustawą" - powiedział we wtorek PAP Leszek Hajdacki, wiceprzewodniczący ZZPPM.

Oprócz żądania wypłaty jednorazowej nagrody w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia dla całej załogi, ZZPPM domaga się: oddłużenia spółek grupy kapitałowej raz ich dokapitalizowania i wystąpienia przez zarząd KGHM do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki o dokonanie odpisu z zysku netto za 2005 rok - kwoty 100 mln zł na fundusz świadczeń socjalnych działający w spółce.

"Pieniądze mają być przeznaczone na pomoc finansową dla pracowników uczestniczących w programie budownictwa mieszkaniowego, przygotowywanym przez jedną ze spółek zależnych" wyjaśnił Hajdacki.

"Pismo informujące o wszczęciu sporu dotarło do zarządu i ma on teraz trzy dni na ustosunkowanie się do postulatów" - poinformował we wtorek PAP Mieczysław Piotrowski, rzecznik prasowy KGHM.

"Czekamy na podjęcie rokowań i proponujemy, aby rozpoczęły się jeszcze w tym tygodniu" powiedział natomiast Hajdacki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Związkowcy wszczęli spór zbiorowy z zarządem KGHM