Zwierciadło wyświetli reklamy

PAP, DI
opublikowano: 29-03-2016, 22:00

Multimedialne lustro stworzone przez Abyss Glass nie weszło jeszcze na rynek, a już interesują się nim biurowce i hotele.

Młodzi wynalazcy z Katowic z katowickiej firmy Abyss Glass stworzyli multimedialne lustro, służące m.in. do wyświetlania komunikatów czy reklam. Na prototyp innowacyjnego lustra z kilkoma podstawowymi funkcjami natknęli się w internecie.

Przez ostatni rok pracowali nad stworzeniem na tej podstawie urządzenia, które będzie interaktywne, to znaczy umożliwiające dotykowy kontakt użytkownika z wyświetlaną treścią, jak w tablecie.

— Dodaliśmy nowe funkcjonalności, takie jak zdalna edycja wyświetlanej treści przez panel na stronie www czy zainstalowanie czujników umożliwiających pełną interakcję z wyświetlaną treścią. W efekcie powstało zupełnie inne urządzenie — wyjaśnił Jakub Nagórski, współtwórca Abyss Glass. Lustro może mieć rozmaite zastosowania, nie tylko do emitowania reklam np. w hotelach czy biurowcach.

Może np. informować o pogodzie. Interaktywne lustra są już prawie gotowe do wejścia na rynek; czekają jeszcze na uzyskanie niezbędnych certyfikatów bezpieczeństwa. Katowicki biurowiec zamówił już 10 luster, wynalazkiem interesuje się też jeden z hoteli.

Urządzenia będzie można kupić, wypożyczyć (np. na imprezę firmową) lub skorzystać z opcji najmu bądź leasingu. Abyss Glass otrzymało wsparcie od funduszu Aligo Capital, a wyceną lustra zajmowali się eksperci z katowickiej Grupy Gumułka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu