Zwolnienia grupowe w Eurobanku

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 19-04-2010, 09:09

Pracę może stracić 130 osób, z przeszło 3 tys. zatrudnionych. Bank tnie koszty, zamieniając placówki własne na partnerskie. Konwersję przejdzie 31 oddziałów.

Do urzędów pracy w całym kraju, ale głównie w północnej Polsce, trafiły zawiadomienia z Eurobanku o planowanych zwolnieniach grupowych. Redukcje nie dotyczą centrali, lecz sieci oddziałów. Pracę może stracić 130 osób, chociaż istnieje szansa, że skala zwolnień będzie mniejsza. Eurobank likwiduje etaty w związku z konwersją 31 własnych placówek na oddziały franczyzowe.

— Z formalnego punktu widzenia rozwiążemy z pracownikami umowy o pracę, lecz wierzę, że część zostanie zatrudniona przez nowych pracodawców. Będziemy ich do tego zachęcać — mówi Krzysztof Wołczecki, szef HR w Eurobanku.

Załogi konwertowanych placówek dostały też propozycje poprowadzenia biznesu na własny rachunek na preferencyjnych warunkach. Część wyraziła zainteresowanie ofertą.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

Zobacz więcej

W placówce Eurobanku

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Zwolnienia grupowe w Eurobanku