Zwolniony z kopalni Budryk związkowiec chce przywrócenia do pracy

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 26-01-2006, 09:40

Krzysztof Łabądź, szef wolnego związku zawodowego "Sierpień 80" w kopali "Budryk" w Ornontowicach został zwolniony po tym jak zorganizował 14 listopada ubiegłego roku dwugodzinny strajk. Zdaniem władz kopalni strajk był nielegalny.

Krzysztof Łabądź, szef wolnego związku zawodowego "Sierpień 80" w kopali "Budryk" w Ornontowicach został zwolniony po tym jak zorganizował 14 listopada ubiegłego roku dwugodzinny strajk. Zdaniem władz kopalni strajk był nielegalny.

Protest w kopalni "Budryk" zorganizowało kilkunastu związkowców, blokowali zjazd pod ziemię od 6-ej do 8-ej rano. Około 800 górników z porannej zmiany nie rozpoczęło pracy. Protest miał charakter płacowy. W swoim pozwie złożonym w sądzie pracy Krzysztof Łabądź, który nadal jest szefem "Sierpnia 80" w kopalni domaga się przywrócenia do pracy oraz uznania jego zwolnienia za niebyłe. Prawdopodobnie dzisiaj przed Sądem Pracy w Mikołowie zapadnie w tej sprawie wyrok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zwolniony z kopalni Budryk związkowiec chce przywrócenia do pracy