Zwrot na rynku, euro zdrożało aż do 4,19 zł

Joanna Pluta
opublikowano: 12-08-2009, 00:00

Notowania złotego poszły wczoraj mocno w dół. Euro zdrożało do 4,1800. To maksimum notowań z ubiegłego tygodnia. Przez pewien czas ten opór hamował wzrost wartości euro, jednak pod koniec notowań w Europie został on pokonany. Kurs EUR/PLN zwyżkował do 4,1950.

Osłabienie złotego to efekt doniesień o obniżce ratingu dla Łotwy oraz Estonii przez agencję SP, a także bardzo słabe dane o PKB z Rosji. Siła i dynamika wczorajszego ruchu źle wróżą. Szansą dla polskiej waluty mogą być dzisiejsze informacje o rachunku obrotów bieżących w czerwcu. Jeśli po raz kolejny wskażą one nadwyżkę, a bilans handlowy dodatkowo się poprawi, będzie to solidne wsparcie dla złotego. Wzrosłyby bowiem wtedy szanse na dodatnią dynamikę polskiego PKB w minionym kwartale. To z kolei zwiększyłoby prawdopodobieństwo uniknięcia recesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zwrot na rynku, euro zdrożało aż do 4,19 zł